WINIETY NA TRASIE DO CHORWACJI

CZECHY - AUSTRIA - SŁOWENIA

1

WINIETY

CZECHY

W Czechach od 2021 r obowiązuje elektroniczny pobór opłat, czyli e-winiety.

Zasady są łatwe do przyswojenia i nie należy się niczym przejmować.

Zamów online

WAŻNOŚĆ WINIET

Winiety w Czechach dostępne są w 3 wariantach ze względu ich ważność:

 • na 10 dni,
 • na 30 dni,
 • na 365 dni.

KATEGORIE POJAZDÓW

Winiety w Czechach przeznaczone są dla samochodów zarejestrowanych jako osobowe lub ciężarowe z dopuszczalną masą całkowitą (DMC) do 3,5 t.

PRZYCZEPY

Jeżeli jedziesz samochodem z DMC do 3,5 t. i ciągniesz przyczepę, to nie musisz kupować dodatkowej winiety dla przyczepy, nawet jeżeli zsumowana masa składu pojazdów przekracza 3,5 t.

GDZIE KUPIĆ

Winiety do Czech można zakupić po drodze na stacjach, bezpośrednio w systemie, lub na polskich stronach internetowych. Zachęcamy do zakupu winiet przed wyjazdem, aby w spokoju zrealizować zamówienie. Zamów TUTAJ!

2

WINIETY

AUSTRIA

W Austrii obowiązuje elektroniczny system poboru opłat. Zamów winiety online!

Zasady podobnie jak w Czachach są bardzo przejrzyste.

Zamów online

WAŻNOŚĆ WINIET

Winiety w Austrii dostępne są w 3 wariantach ze względu ich ważność:

 • na 10 dni,
 • na 2 miesiące,
 • na rok (2022).

KATEGORIE POJAZDÓW

Winiety w Austrii przeznaczone są dla samochodów zarejestrowanych jako osobowe lub ciężarowe z dopuszczalną masą całkowitą (DMC) do 3,5 t.

PRZYCZEPY

Jeżeli jedziesz samochodem z DMC do 3,5 t i ciągniesz przyczepę, to nie musisz kupować dodatkowej winiety dla przyczepy, nawet jeżeli zsumowana, dopuszczalna masa składu pojazdów przekracza 3,5 t.

GDZIE KUPIĆ

Winiety do Austrii można zakupić po drodze na stacjach, bezpośrednio w systemie, lub na polskich stronach internetowych. Zachęcamy do zakupu winiet przed wyjazdem, aby w spokoju zrealizować zamówienie. Zamów TUTAJ!

3

WINIETY

SŁOWENIA

W Słowenii od 2022 r. obowiązuje elektroniczny pobór opłat, czyli e-winiety.

Należy zwrócić uwagę na różnice pomiędzy kategoriami 2A i 2B

Zamów online

WAŻNOŚĆ WINIET

Winiety w Słowenii dostępne są w 3 wariantach ze względu ich ważność:

 • na 7 dni,
 • na 1 miesiąc,
 • na 365 dni.

KATEGORIE POJAZDÓW

KATEGORIA 2A – przeznaczona jest dla samochodów zarejestrowanych jako osobowe lub ciężarowe z dopuszczalną masą całkowitą (DMC) do 3,5 t. oraz dolną krawędzią przedniej szyby na wysokości maksymalnie 1,3 m. nad poziomem jezdni.

KATEGORIA 2B – przeznaczona jest dla samochodów zarejestrowanych jako osobowe lub ciężarowe z dopuszczalną masą całkowitą (DMC) do 3,5 t. oraz dolną krawędzią przedniej szyby na wysokości powyżej 1,3 m. nad poziomem jezdni.

PRZYCZEPY

Jeżeli jedziesz samochodem z DMC do 3,5 t i ciągniesz przyczepę, to nie musisz kupować dodatkowej winiety dla przyczepy, nawet jeżeli zsumowana masa składu pojazdów przekracza 3,5 t.

GDZIE KUPIĆ

Winiety słoweńskie można zakupić po drodze na stacjach, bezpośrednio w systemie, lub na polskich stronach internetowych. Zachęcamy do zakupu winiet przed wyjazdem, aby w spokoju zrealizować zamówienie. Zamów TUTAJ!

WINIETY NA TRASIE DO CHORWACJI

SŁOWACJA - WĘGRY

Słowacja flaga

WINIETY

SŁOWACJA

Na Słowacji obowiązuje elektroniczny system poboru opłat. Zamów winiety online!

Słowacja posiada łatwy w zrozumieniu system poboru opłat, który nie powinien stanowić problemu dla nikogo.

Zamów online

WAŻNOŚĆ WINIET

Winiety w Słowacji dostępne są w 3 wariantach ze względu ich ważność:

 • na 10 dni,
 • na 30 dni,
 • na 365 dni.

KATEGORIE POJAZDÓW

Winiety przeznaczone są dla samochodów zarejestrowanych jako osobowe lub ciężarowe z dopuszczalną masą całkowitą (DMC) do 3,5 t.

PRZYCZEPY

Nie musisz kupować dodatkowej winiety, jeżeli jedziesz samochodem i ciągniesz przyczepę a DMC składu pojazdów nie przekracza 3,5t.

Musisz kupić dodatkową winietę, jeżeli zsumowana DMC składu pojazdów (samochód + przyczepa) przekracza 3,5 t. Dla przyczep istnieje osobna kategoria winiet O1 i O2.

GDZIE KUPIĆ

Winiety do Słowacji można zakupić po drodze na stacjach, bezpośrednio w systemie, lub na polskich stronach internetowych. Zachęcamy do zakupu winiet przed wyjazdem, aby w spokoju zrealizować zamówienie. Zamów TUTAJ!

Węgry flaga

WINIETY

WĘGRY

Na Węgrzech obowiązuje elektroniczny system poboru opłat. Zamów winiety online!

Należy zwrócić uwagę na kategorię pojazdu przy doborze winiet. Węgrzy wystawiają sporo mandatów z tego powodu.

Zamów online

WAŻNOŚĆ WINIET

Winiety na Węgrzech dostępne są w 3 wariantach ze względu ich ważność:

 • na 10 dni,
 • na 1 miesiąc,
 • na rok (2022).

KATEGORIE POJAZDÓW

KATEGORIA D1 – przeznaczona jest dla samochodów zarejestrowanych jako osobowe (nie camper, nie kratka, nie ciężarowy, nie pick-up), z dopuszczalną masą całkowitą (DMC) do 3,5 t., mające maksymalnie 7 miejsc siedzących

KATEGORIA D2 – przeznaczona jest dla samochodów zarejestrowanych jako osobowe lub ciężarowe (np. camper, „kratka”, pick-up), z dopuszczalną masą całkowitą (DMC) do 3,5 t., lub/i mające więcej niż 7 miejsc siedzących lub/i przeznaczone do przewozu towarów.

PRZYCZEPY

Jeżeli jedziesz samochodem kategorii D1 – nie musisz kupować winiety na przyczepę, Jeżeli jedziesz samochodem kategorii D2 i ciągniesz przyczepę – musisz wykupić dodatkową winietę (Kat. U).

GDZIE KUPIĆ

Winiety węgierskie można zakupić po drodze na stacjach, bezpośrednio w systemie, lub na polskich stronach internetowych. Zachęcamy do zakupu winiet przed wyjazdem, aby w spokoju zrealizować zamówienie. Zamów TUTAJ!