Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE DO CHORWACJI

SPIS TREŚCI

Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji to jeden z tych tematów, którymi należy się zająć jeszcze przed wyjazdem. Obok wyboru miejsca pobytu, rezerwacji noclegu czy zaplanowaniu wycieczek, warto zadbać o odpowiednią polisę, chroniącą Cię i Twoją rodzinę podczas wakacyjnych aktywności. W tym artykule szeroko poruszamy najważniejsze kwestie, tak by nic nie umknęło Twojej uwadze!

Spis treści:

  1. Informacje ogólne
  2. Dojazd do Chorwacji
  3. Ubezpieczenie w Chorwacji, informacje ogólne

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE

INFORMACJE OGÓLNE

Wyjeżdżając na wakacje do Chorwacji upewnij się, że posiadasz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, finansujące koszty zdarzeń nierefundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne to często koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych od osoby na cały wyjazd. Ten niewielki wydatek może nas uchronić od konieczności ponoszenia ogromnych kosztów związanych z opieką medyczną w razie incydentu lub wypadku.

NFZ refunduje usługi medyczne w takim stopniu i zakresie, w jakim refundowane są w systemie opieki zdrowotnej danego kraju. Oznacza to, że jeżeli dojdzie do zdarzenia np. w Chorwacji, obowiązują Cię przepisy chorwackie.

Sytuacja, której będziemy musieli skorzystać z pomocy medycznej, nie zawsze oznacza wielką tragedię. Chodzi również o sytuacje bardziej powszechne, jak choroba dziecka, stłuczka samochodem i zabranie nas do szpitala na obserwację, zwichnięcie nogi czy atak alergiczny. W sytuacji zagrożenia nie warto zastanawiać się czy możemy skorzystać z danej usługi bezpłatnie.

Każda osoba odprowadzająca składki zdrowotne, czyli zatrudniona w jakikolwiek sposób, podlega powszechnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Aby bez problemów skorzystać z powszechnego ubezpieczenia za granicą, należy wyrobić sobie kartę EKUZ. Ubezpieczenie powszechne będzie chroniło nas w podstawowym zakresie, na zasadach obowiązujących w danym kraju. Aby nie martwić się dodatkowymi kosztami w razie ewentualnego zdarzenia należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Jest to również oficjalna rekomendacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

UBEZPIECZENIE POWSZECHNE

Karta EKUZ

Projekt bez tytułu (76)

Wniosek o wydanie karty EKUZ można złożyć na kilka sposobów – elektronicznie, pocztą, a także osobiście. Wydanie karty EKUZ jest darmowe, a jej okres ważności to 1 rok.

Powszechne ubezpieczenie nie pokrywa wszystkich kosztów jakie mogą wystąpić w trakcie zdarzenia w danym kraju.

UBEZPIECZENIE DODATKOWE

TURYSTYCZNE

Projekt bez tytułu (76)

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne można wykupić online. Cały proces nie trwa dłużej niż 5 min. Wystarczy uzupełnić kilka podstawowych informacji.

Płatność można uregulować również online, a dokumenty wysyłane są od razu na Twoją skrzynkę e-mail. Możesz ruszać na wakacje!

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE

BEZPIECZNY DOJAZD

Zanim znużymy nasze stopy w krystalicznych wodach Adriatyku, czeka nas podróż samochodem przez dwa lub trzy kraje, w zależności od wybranego wariantu trasy. Zachęcamy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia turystycznego na dzień przejazdu przez dany kraj. Wystarczy jednodniowa polisa, która kosztuje od kilku złotych za osobę dziennie.

Kupując jednodniowe polisy turystyczne na kraje, przez które będziemy przejeżdżać oraz osobną polisę na pobyt w Chorwacji, ograniczamy koszty ubezpieczenia i zabezpieczamy nasz wyjazd w 100%.

1

Świadczenia medyczne DODATKOWO PŁATNE W CZACHACH

leczenie stomatologiczne

leczenie na szpitalnym oddziale ratunkowym

ratownictwo górskie

opłaty za leki

2

Świadczenia medyczne DODATKOWO PŁATNE W AUSTRII

pobyt w szpitalu

środki pomocnicze(wyroby medyczne)

ratownictwo górskie

opłaty za leki

medyczny transport lotniczy na terenie Austrii

leczenie stomatologiczne

ratownictwo wodne

3

Świadczenia medyczne DODATKOWO PŁATNE W SŁOWENII

wizyta u specjalisty

leczenie szpitalne

stomatologiczne leczenie protetyczne

opłata za leki refundowane

wyroby medyczne

transport do szpitala (bez zagrożenia życia)

Słowacja flaga

Świadczenia medyczne DODATKOWO PŁATNE W SŁOWACJI

leczenie stomatologiczne

pobyt w szpitalu osoby towarzyszącej

ratownictwo górskie

opłaty za leki

wizyta w pogotowiu

transport medyczny

Węgry flaga

Świadczenia medyczne DODATKOWO PŁATNE NA WĘGRZECH

niektóre leki

transport medyczny do Polski

Projekt bez tytułu (82)

KOSZT ŚWIADCZEŃ MEDYCZNYCH ZA GRANICĄ

Rachunek za opiekę medyczną za granicą może być bardzo wysoki. Opłaty od kilkuset do kilku tysięcy euro nie są niczym nadzwyczajnym.

Na szczególną uwagę zasługuje Austria, w której rachunki za leczenie mogą sięgnąć kilkunastu tysięcy euro.

Sprawdź oferty ubezpieczeń turystycznych!

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE

BEZPIECZNA CHORWACJA

Dojechaliśmy bezpiecznie na miejsce! Przed nami wspaniały okres wakacji i odpoczynku. Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne może się przydać w bardzo wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z bezpośrednią ochroną zdrowia.

Nasza wakacyjna aktywność naraża nas na znacznie więcej „przygód” i idących za nimi konsekwencjami. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie do Chorwacji warto zatroszczyć się o to, aby chroniło nas przed skutkami zdarzeń po alkoholu, uszkodzeniu cudzego mienia (OC), kradzieży naszego bagażu, następstw zakażenia COVID, itp.

Turyści, którzy spędzają urlop w Chorwacji, najczęściej wybierają… spokój! Niewielki koszt oraz bezproblemowa procedura zakupu ubezpieczenia turystycznego, sprawiają, że nie warto ryzykować. Popularne ubezpieczenia oferują szeroki zakres ochrony, dopasowany do wakacyjnych aktywności, między innymi:

5

Leczenie w zakresie zdarzeń po alkoholu

Projekt bez tytułu (83)

Koszty hospitalizacji i leczenia dodatkowego

1

Koszty leczenia zagranicznego związane z COVID-19

3

Odpowiedzialność cywilna (OC) w życiu prywatnym

Projekt bez tytułu (84)

Kradzież bagażu na wakacjach