COVID-19

AKTUALNOŚCI

W związku z pandemią COVID-19 poruszanie się pomiędzy krajami może być utrudnione lub niemożliwe. Wszystko zależne jest od decyzji władz, które wprowadzają różnego rodzaju obostrzenia, na podstawie aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

W związku z dużą dynamiką zmian, wprowadzanych rozporządzeń, ustaw, interpretacji oraz egzekwowania prawa w praktyce – opisanie aktualnych reguł jest praktycznie niemożliwe. Sugerujemy, aby informacje na temat aktualnego stanu w danym Państwie, szukać na oficjalnych stronach rządowych, a nie wpisach blogowych, czy opracowaniach udostępnianych na różnych stronach internetowych – takie informacje mogą być nieaktualne już następnego dnia.

POLECANE

ŹRÓDŁA INFORMACJI

Zachęcamy do poszukiwania aktualnych informacji dotyczących dojazdu do Chorwacji w oficjalnych kanałach komunikacyjnych. Są to polskie strony urzędowe, komunikaty wydawane przez ambasady danych krajów, a nawet kanały social media prowadzone przez ambasady.

3

Strony WWW ambasad

Na stronach WWW ambasad znajdziesz oficjalne komunikaty wydane przez dany kraj.

2

Strony rządowe GOV.PL

Opracowane przez stronę polską komunikaty dotyczące obostrzeń w innych krajach. Najlepiej opracowane informacje.

1

Profile FB ambasad

Można tam znaleźć odpowiedzi urzędników na różne pytania i wątpliwości, dotyczące wprowadzanych przepisów.

NA TRASIE DO CHORWACJI

POMOCNE LINKI

Poniżej znajduje się lista linków do miejsc, w których można znaleźć aktualne informacje dotyczące obostrzeń w poszczególnych krajach. Niektóre linki prowadzą do konkretnych informacji, niektóre natomiast do strony www, na której należy znaleźć wątek dotycząc COVID-19.